Okolí Bešeňové

Turistika

Okolí Thermal Parku Bešeňová umožňuje strávit aktivní dovolenou s relaxací v termálních bazénech a s poznáváním krás Liptova. V letním období je na prvním místě turistika, v zimě zase lyžování. V nejbližším okolí od Thermal Parku Bešeňová, ve vzdálenosti několika málo kilometrů, najdete nádherné vápencové doliny - Prosiecká a Kvačianská dolina. Oběma vede pohodová značená cesta s nádhernými výhledy. K vápencovým oblastem dále patří Chočské vrchy se známým vrcholem Velký Choč s dominantní vrcholovou pyramidou.

Další možnosti na turistiku je Velká Fatra u Ružomberoku. lanovkou se dostanete na Malino Brdo, odkud již vede velké množství značených cest. Pokud máte v oblibě vysoké hory a hřebenové tůry, tak v dostupné vzdálenosti od Thermal Parku Bešeňová leží Západní a Nízké Tatry, které jsou pro tento typ turistiky jako stvořené. Ve známém středisku Nízkých Tater Jasná můžete provozovat i adrenalinové sporty jako je například paragliding, jsou zde ledové i vápencové jeskyně.

Nedaleko Bešeňové se nachází další termální komplex a to Tatralandia. V ní najdete aquapark Tatralandia a bungalovy nebo apartmány v Holiday Village Tatralandia. Je zde 27 tobogánů a skluzavek, termální bazény, bazény se slanou vodou, relaxovat můžete v saunách nebo na masážích. Novinkou je tropický pavilon s 2 bazény se slanou vodou a s 2 bazény s čirou vyhřívanou vodou - všechny bazény mají barevné podvodní osvětlení. V Tropical Paradise můžete šnorchlovat a pozorovat mořská ryby nebo se celoročně opalovat pod průhlednou střechou ze speciální folie.

Lyžování

Na Liptově najdete nejlepší podmínky na lyžování na Slovensku. Z Thermal Parku Bešeňová jezdí do některých středisek skibus. Nejznámější lyžařská střediska v okolí jsou:

  • Jasná - Nízké Tatry
  • Skipark Ružomberok - Balino Brdo
  • Park snow Donovaly
  • Liptovský Ján

Vodní sporty

Několik kilometrů od Thermal Parku Bešeňová je Liptovská Mara, která je centrem vodních sportů na Slovensku. Můžete zde provozovat windsurfing, jezdit na vodních šlapacích kolech, na lodičkách nebo si udělat vyhlídkovou plavbu po celé přehradě vyhlídkovou lodí.

Památky lidové architektury

Pokud chcete poznat krásy Liptova v celé jejich šířce, tak určítě navštivte některý z památníků nebo muzei - Vlkolínec, Svatý kříž, Liptovskou dědinu a další památky.